категорії: стаття

«ІншаМузика» відсвяткувала своє п’ятиріччя!

теґи: Attractor, DOLLHEADS, Mind Shredder, NoFacez, PINS, SevenPounds, Stoned Jesus, SunEclips, de-Tach, Іншамузика, Влад Ляшенко, Віктор Придувалов, Галяк, ЗЛАМ, Мегамасс, Мертвые груши, ПНД, ТОЛ, Тонкая красная нить

 

фотоВідомий лейбл альтеративної музики України — «ІншаМузика», днями відсвяткував своє п’ятиріччя. На честь події, у рідному клубі «Бінго», влаштували дводенний фестиваль.

За час свого існування «ІншаМузика» встигла випустити 18 дисків та проспонсувати безліч концертів відомих і починаючих виконавців. Відкрили фест організатори лейблу Влад Ляшенко та Віктор Придувалов. Після кількох вступних слів Придувалов та Прозоров (вокаліст гурту ТОЛ) влаштували коротенький джем, напевне, більшість публіки вперше бачили Василя за барабанами, а Віктора з гітарою. Що ж стосується самої публіки, то на початку, вона була майже відсутня, лише на другий день зала нарешті заповнилася.

фотоПерший день події став суцільною білою плямою з кількома, ледь помітними, очерками кольорових фарб. Гурт «Мертвые груши» старався вразити своїм дивакуватим стилем «всепобеждающий гротеск», але наших людей потрібно знати чим взяти. Цього разу, у двобої музики з баром – виграло пиво! Ведучий старався пожвавити публіку, проте, в гуртожитку глухонімих ніхто не озивався.

На виступі «Dollheads» з’явились дві платформи з барабанними установками, одну з яких зайняв Василь Прозоров, а іншу драмер гурту, котрому увесь час довелося ловити зором рухи Васі зануреного в медитативний простір. Під змахи пера на грифі гітариста бенду слухачі почали стягуватись до зали, можливо їх сплячий мозок нарешті зрозумів слова ведучого: «Ніхто не створить вам настрій і не відтягнеться за вас!».  

фотоHeavymetalв кожну хату! Олдскульні вокал та рифи гітар, широкі ритми в середині тем, часом чистий стоунер, організатори «ІншоїМузики», які качаються під виконувані теми та психоделічний кліп на заставці. Такими запам’ятались «Stoned Jesus». Саме після них стало зрозуміло, що слухачі прокинулись і взяли за звичку кричати: «Давайте ще!». В рамках світового турне на свято в Київ завітали «Nofacez». Їх обличчя були приховані за білим гримом, а музика скидалась схожою на саундтрек до «Одинадцяти друзів Оушена». Панковий гурт «ГаЛяк» задав швидкісний темп і підняв настрій усім сумуючим, а також пообіцяв випустити новий альбом вже наступного тижня.

Засмутив, так званий, «легендарний» проект Піпи (ех-"ВВ", ех-"Борщ") – "Attractor".  Бас і барабани з вокалом, в задумці – цікаво, реалізація ж була невдала. Хтілось би назвати їх виступ тихим жахом, та той жах був надто гучним! Крики невпопад музиці, зі вставкою «Гей!» між рядками, важко цінувати.

DSC_0722«ПНД» стали передостаннім гуртом першого дня. Їх спіткала біда у вигляді «засмученого» гітариста Тохи, що не всидів на своєму стільці – боєць впав і не повернувся (сп’янілим важко вести свою партію). Та не дивлячись ні на що, назву саме цього гурту публіка яро скандувала, їх підтримували, їх музикою насолоджувались. Звуки скрипки і акустичної гітари знайшли ключі до поіржавілих сердець.

Завершив суботню програму «…И друг мой грузовик».

Другий день.

фотоГурт «SevenPounds» задав настрій дня, оскільки виступав першим. Вокаліст вирізнявся ексцентричністю, а також м’яким, душевним голосом. Хоч стилістика гурту близиться до альтернативи, гітарні партії віяли емокорністю, а теми періодами ставали напрочуд агресивними.

У наші часи з’явилось багато приставок «де» у назвах груп. На фесті були присутні одні з представників новомодного віяння – бенд «de–Tach». Вони презентували новий трек «Клетка», що порадував своєю міццю. Якщо було б вийти за межі зали і послухати звуки, котрі звідти долинали, то чимось хлопці нагадували LinkinPark.

фотоНеймовірно порадував зростанням професіоналізму «SunEclips», особливо хочеться відмітити помітні покращення вокальних партій.  Швидкий, зриваючий дах початок їх виступу одразу настроїв на хвилю важковаговиків. Низький звук, справжній тяж, цікавий біт і віртуозність гітар дали змогу насолодитись виступом. Можна було б влаштувати гарний мош, та в залі все нагадувало м’ясисту штовханину.

Співзвучна хаотика, все само по собі, але все разом і звучить – це натурально-дикий «Злам»! Вираз злої болі, певне, ніколи не полишить обличчя вокаліста цього гурту, та і не треба, аби і далі хлопці так хвацько робили свою справу.

Вітаємо електроніку! Медитативний метал, проте важкий і трохи навіть математичний було представлено від «Pins». Тільки-но слухачі встигли зануритись в потаємні закутки свого розуму, як на сцені з’явився «МеГаМасС» і нещадно повернув усіх до суворої реальності. Цій команді надзвичайно правильно вдалося поєднати агресивність і мелодичність. Гурт нарешті завершив роботу над кліпом для треку «Отец», а також скоро очікується їх другий альбом.    

На виступі «АННи» було влаштовано стіну смерті, люди сприйняли все, що відбувалось на сцені і віддавали енергетику по повній. За словами Віктора Новосьолова, те, що відбувалось було значно кращім за секс.

Спочатку наче можна було послухати  гурт «MindSHREDDER», але через кілька треків проявилась однотипність бітів і стало сумно-нудно. Також, перебільшені сподівання були покладені на «Тонкую Красную Нить». Стільки шуму було піднято стосовно їх участі у фесті, а насправді нічого особливого в них не було, хіба що трек з нового альбому – «В наших руках».

Завершив День Народження лейблу «ІншаМузика» виступ гурту «ТОЛ». Не зважаючи на технічну неполадку однієї з гітар все пройшло на достойному рівні , закрома вітчизни не раз спасали наші плани (відносно швидко дістали іншу гітару). Прозоров так розійшовся, що примудрився розкремсати стійку мікрофона, хоч воно й не дивно, бо іноді подивишся на нього, і, здається, що ще трохи та й на світ вирвуться всі демони заключні в його плоті.

В зв’язку зі всілякими затримками, фестиваль завершився десь близько дванадцятої, через те майже ніхто не залишився послухати заключне слово ведучого, весь зал ринув у напрямку метро.

День народження «ІншоїМузики» було відсвятковане на славу! І все це завдяки участі трьох сторін – організаторів, гуртів і слухачів.